8 Şubat Oyun Atölyesi’ni Esra’dan Okuyun

image

Ekibimizdeki peyzaj mimarımız, Esra Demirel, objektifinden görüntüler ile 8 Şubat Oyun Atölyesi’ni bize hatırlattı. Ne de iyi yaptı!
“Sabah saat  8’i gösteriyor. Karşıdan karşıya kalabalığın yanına, ayak üstü kahvaltımı yaparak, geçiyorum.  Atlıyoruz otobüsümüze, düşüyoruz yollara. Yol arkadaşım Hazal ile kah sağ omzumuza kah sol omzumuza düşerek kafalarımız, uyuya uyuya  yol alıyoruz .Sessizliği otobüsteki anons bozuyor. ‘Yaklaştık,’ diyor ve anlatmaya başlıyor. Devam ediyor ve İmece Evleri’ni ziyaret için duruyor, çaylarımızı içip sobada ısındıktan sonra  müthiş peyzajlar eşliğinde varıyoruz projemizin gerçekleşeceği alanımıza.  Etrafını ve topografyasını özümseyip hayal ediyorum neler olabileceğini ve olacaklar beni heycanlandırıyor. Tekrar yol alıyoruz, Düzceliler bizi heyecanla bekliyor, bizim onlarla  tanışmayı heyecanla beklediğimiz gibi. O ana kadar başladığımız işin onlarda ne gibi hissiyatlar uyandıracağı hakkında hiçbir fikrim yokken bizi öylesine  sıcak  ve içten karşılamaları daha bir sorumluluk bindiriyor omuzlarıma. Ardından başlıyoruz yaşayacakları yeri birlikte tasarlamaya.

image

image

Biz anlatıyoruz, onlar tasarlıyor, biz dinliyoruz, onlar anlatıyor ve ortaya inanılmaz bilgiler, deneyimler çıkıyor.Sonuç oldukça ilgi çekici ve şaşırtıcı bilgiler ediniyoruz.Herkes üslubunca bilgileri kaydetmeye o kadar hevesli ki… Bir yandan fotoğraflar çekilirken, kimisi kayıt yapıp sıcağı sıcağına hissiyatları belgelerken kimisi uzaktan anı donduruyor.

image

  Tüm oyunlar bittikten sonra inanılmaz bir tatmin oluşla ve tüm tatlı yorgunluğumuzla İstanbul yollarına düşüyoruz ve akşamın karanlığında  Düzcelileri anlamak için biraz düşünüyorum. Katılımcı planlama ile ne iyi yaptığımızı daha iyi kavrayarak, huzurla günü bitiriyorum.”
Esra Demirel

image

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s