İstanbul-Düzce hattı… Canlı bağlantı ile toplantı!

10 yıldır sağlıklı ve güvenli konutta yaşama haklarını savunan Düzceli Evsiz Depremzedeler ile zorlu ama bir o kadar da heyecan verici bir döneme girmekteyiz… Yaşam alanlarını hep birlikte imece usulü inşa etmeyi arzu eden Düzceli Evsiz Depremzedeler girdikleri bu yolda, ekonomik ve ekolojik yönlerden uygun; tasarım ve teknik detayları kullanıcıların gereksinimleri yönünde düşünülmüş ve bu amaçla topluluğun yaşantısını dikkate alan akılcı çözümlerle güçlendirilmiş ‘birlikte’ bir konut-yaşam projesi gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Bu proje, yaşanan süreç ve gelinen nokta itibariyle, önümüzdeki yoğun deprem gündeminde hak arama mücadelesi ve bir konut-yaşam modeli oluşturma bakımından örnek teşkil etmesinin yanı sıra, depremde mağdur olan kiracıların haklarına kavuşmaları bakımından da oldukça büyük öneme sahip ve heyecan verici…

Bugün ilkeler ve başlangıç adımları üzerine toplantımızı yaptık. Toplantımız sırasında Düzce bizimle canlı bağlantı da kurunca gönüllüler olarak onlarla birlikte yolumuzu belirlemek de daha kolay ve keyifli bir hale dönüştü.  Yaptığımız anketlerin rapor değerlendirmesini hep birlikte yaptık.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s